Органи Реєстру
Розпорядник Державного реєстру виборців

Розпорядником Реєстру є Центральна виборча комісія.

Відповідно до частини 4 статті 33 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" для забезпечення виконання Комісією функцій розпорядника Державного реєстру виборців утворюється Служба розпорядника Державного реєстру виборців. (Детальніше...)

Регіональні органи адміністрування Державного реєстру виборців

Регіональним органом адміністрування Реєстру є:

- в Автономній Республіці Крим - відповідний структурний підрозділ апарату Ради міністрів Автономної Республіки Крим

- в області, місті Києві, місті Севастополі - відповідний структурний підрозділ апарату обласної, міської державної адміністрації (Детальніше...)

Органи ведення Державного реєстру виборців

Органом ведення Реєстру є:

- у районі, районі в місті Києві, місті Севастополі - відповідний структурний підрозділ апарату районної, районної у місті державної адміністрації;

- у місті обласного (республіканського в Автономній Республіці Крим) значення без районного поділу - відповідний виконавчий орган міської ради;

- у районі в місті обласного значення з районним поділом - відповідний виконавчий орган районної у місті ради або відповідний структурний підрозділ створеного у районі виконавчого органу міської ради. (Детальніше...)

Перевірити своє включення до Державного реєстру виборців можна наступним чином:
1. За допомогою он-лайн сервісу «Кабінет виборця».  
2. Завітати до органу ведення Державного реєстру виборців за місцем своєї реєстрації.

 

Інформаційний блок

Останні новини

Доступніші вибори. ЦВК пропонує долучитися до спрощення порядку тимчасової зміни місця голосування

17.10.2019

З метою залучення громадськості та інших заінтересованих суб?єктів до процесу прийняття рішень Центральною виборчою комісією під час наради членів Комісії було вирішено оприлюднити підготовлений Службою розпорядника Державного реєстру виборців проєкт Порядку тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси для надання пропозицій та зауважень до нього.

Запропонована редакція Порядку містить низку принципово нових положень, спрямованих на сприяння реалізації права голосу кожного виборця.

Зокрема, зазначеним проєктом Порядку передбачається наступне:

– можливість використання механізму тимчасової зміни місця голосування  (ТЗМГ) виборцем, стосовно якого у Державному реєстрі виборців (Реєстрі) наявна службова відмітка про вибуття з виборчої адреси (виборча адреса якого не визначена);
– можливість звернення виборця до органу ведення Реєстру із заявою про ТЗМГ не лише у паперовій, а й в електронній формі. Таке електронне звернення подається виборцем з накладенням його електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України “Про електронні довірчі послуги”. Це дозволить виборцям змінити місце голосування без відвідування органів ведення Реєстру, а також зменшить навантаження на працівників цих органів;
– можливість подання виборцями, які постійно нездатні пересуватися самостійно, до органу ведення Реєстру звернення щодо ТЗМГ через уповноважених осіб;
– спрощення процедури звернення щодо ТЗМГ для виборців, які проживають або перебувають за межами України, шляхом подання відповідної заяви до органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України через відповідну закордонну дипломатичну установу України;
– оптимізація ТЗМГ під час виборчого процесу виборів Президента України через надання можливості виборцю визначитися із ТЗМГ або лише у день виборів Президента України, або на обох етапах виборчого процесу (під час голосування у день виборів Президента України та у день повторного голосування).

З метою демократизації електоральних процесів в Україні Комісія вважає за необхідне вивчити думку громадськості та експертного середовища стосовно запропонованого способу нормативного врегулювання механізму ТЗМГ.

Наразі вказаний проєкт перебуває на опрацюванні членів ЦВК, які готують свої пропозиції. Окрім того, Комісія пропонує всім небайдужим до суспільних процесів у нашій державі долучитися до прийняття рішення та надати свої пропозиції до 23 жовтня 2019 року (включно) на електронну адресу ЦВК: post@cvk.gov.ua, зазначивши в темі листа “Тимчасова зміна місця голосування”.

Проєкт Порядку ТЗМГ

Новини органів Державного реєстру виборців Кіровоградської області

16.10.2019

10 жовтня 2019 року в приміщенні Устинівської районної державної адміністрації проведено семінар-нараду із секретарями сільських рад, працівниками, відповідальними за реєстрацію громадян та подання відомостей періодичного поновлення бази даних Державного реєстру виборців. 

Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату  Устинівської районної державної адміністрації Володимир Сівов акцентував увагу присутніх на особливостях роботи з певними групами виборців, а саме військовослужбовцями за контрактом, громадянами, які працюють за кордоном, особами, що отримали громадянство.

Також було наголошено на необхідності дотримання суб’єктами подання відомостей періодичного поновлення виконавської дисципліни, термінів подання відомостей періодичного поновлення, надання відповідей на запити  відділу ведення  Реєстру та якості поданої інформації.

Відео

Як голосувати на виборах Президента України за кордоном

Як проголосувати не за місцем реєстрації. Роз’яснення керівника Служби розпорядника ДРВ Олександра Стельмаха

Як перевірити себе у списку виборців. Відеоінструкція