Новини органів Державного реєстру виборців Тернопільської області

23.12.2020

14 грудня 2020 року відділом адміністрування Державного реєстру виборців апарату Тернопільської обласної державної адміністрації спільно з Регіональним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проведено онлайн-навчання з працівниками органів ведення Державного реєстру виборців Тернопільської області на теми: "Реалізація комплексної системи захисту інформації автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи "Державний реєстр виборців", "Законодавство у сфері запобігання та протидії корупції. Корупційні ризики в діяльності публічних службовців", "Доступ до публічної інформації: проблеми державного регулювання. Правові відносини, пов’язані із захистом і обробкою персональних даних", "Писемна форма спілкування публічних службовців. Застосування норм нового українського правопису" та "Практичні аспекти децентралізації та формування спроможних громад".

Підсумовуючи онлайн-навчання, начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців Ігор Бойко подякував присутнім працівникам органів ведення Реєстру за сумлінне виконання своїх обов’язків, сприяння Центральній виборчій комісії у здійсненні нею передбачених законодавством України повноважень під час підготовки та проведення місцевих виборів.
 

Новини органів Державного реєстру виборців Закарпатської області

07.12.2020

24 листопада відбулась онлайн-зустріч працівників Ужгородської міської ради з представниками міжнародної місії зі спостереження за виборами в Україні ENEMO (Європейська мережа організацій з моніторингу виборів). У зустрічі взяли участь керуюча справами виконкому Ужгородської міської ради Олена Макара, начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Григорій Жирков, начальник відділу міжнародного співробітництва управління міжнародного співробітництва та інновацій Вікторія Білас, заступник начальника відділу документального та організаційного забезпечення Сергій Романюк та представники ENEMO – офіційні спостерігачі від Європейської мережі організацій з моніторингу виборів Да Сільва Феррейра Пауло Жорже та Марія Латковіч, асистент спостерігачів за виборами Ігор Кравченко.

Під час зустрічі обговорили підсумки виборчої кампанії та яким був день повторного голосування на виборах Ужгородського міського голови 22 листопада.

Спостерігачі цікавилися, чи були якісь інциденти, порушення в день голосування, чи не було фактів використання адмінресурсу. Олена Макара розповіла, що громадянська мережа ОПОРА зафіксувала лише окремі факти на дільницях, які, втім, не вплинули на процес та результати волевиявлення ужгородців. Так, до прикладу, була спроба взяти участь у голосуванні без документів, посилаючись лише на мобільний додаток «Дія».

Запитували спостерігачі і про те, чи не було нарікань на списки виборців. Григорій Жирков зазначив, що іноді трапляються ситуації, коли люди на дільниці в день голосування виявляють, що вони відсутні у списках виборців. При цьому Григорій Жирков звернув увагу на те, що на офіційному сайті міськради було створено окремий розділ «Ужгородцям про вибори», де виборці завчасно мали змогу перевірити наявність себе у списках виборців. 

Після закінчення онлайн-зустрічі спостерігачі ENEMO подякували Ужгородській міській раді за дієву та конструктивну співпрацю.

Новини органів Державного реєстру виборців Волинської області за вересень – листопад 2020 року

03.12.2020

Протягом вересня – листопада 2020 року органами  ведення Державного реєстру виборців Волинської області під час підготовки і проведення чергових місцевих виборів 25 жовтня 2020 року забезпечено належну співпрацю з територіальними виборчими комісіями згідно з вимогами постанови Центральної виборчої комісії від 28 серпня 2020 року № 203 “Про Перелік органів ведення Державного реєстру виборців та територіальних виборчих комісій, які взаємодіють під час підготовки та проведення місцевих виборів”, зокрема під час спільного наповнення веб-відображення інформаційно-аналітичної системи “Місцеві вибори”.

Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Луцької міської ради Наталія Гальченко взяла участь у зустрічах керівництва Луцької міської ради з представниками Місії зі спостереження за місцевими виборами в Україні Організації з безпеки та співробітництва в Європі/Бюро демократичних інститутів та прав людини, одна з яких відбулася 09 жовтня 2020 року. 

Детальніше тут.

Діяльність з висвітлення виборів є однією з ключових під час виборчого процесу. Органи ведення Державного реєстру виборців Волинської області інформували громадян про важливі події, які відбуваються під час виборів, про права та  обов’язки виборців, процедуру голосування. Під час  підготовки  та проведення місцевих виборів відділ ведення Державного реєстру виборців Луцької міської ради розмістив відомості для виборців, зокрема, на офіційному веб-сайті Луцької міської ради у рубриках “Оперативна інформація” та “Виборець повинен знати”. Виборців було проінформовано про перенесення центрів для голосування, терміни подання заяв щодо внесення змін до уточнених списків виборців, можливість перевірити свої дані у “Кабінеті виборця” на веб-сайті Державного реєстру виборців, про доступність нових електронних сервісів для виборців, необхідність дотримання протиепідемічних заходів у день голосування, тощо. 

Також інформування населення стосовно можливостей реалізації виборчого права проводилось відділом ведення Державного реєстру виборців Луцької міської ради на телебаченні, а саме: 

02.09.2020 телепередача «Події Інформ» на “12 Каналі”, роз’яснення начальника відділу щодо порядку зміни виборчої адреси згідно з частинами третьою, четвертою статті 8 Закону України  “Про Державний реєстр виборців”(з 5:35 хв.).

02.09.2020 – сюжет у новинах на телеканалі “Суспільне Волинь” про порядок зміни виборчої адреси згідно з згідно з частинами третьою, четвертою статті 8 Закону України  “Про Державний реєстр виборців”, коментар начальника відділу.

07.09.2020 — коментар начальника відділу щодо зміни виборчої адреси відповідно до  частини третьою, четвертою статті 8 Закону України  “Про Державний реєстр виборців” у програмі “Тема дня” на телеканалі “Суспільне Волинь”(з 14:32 хв.).

07.09.2020 — сюжет у новинах “На часі”  на телеканалі “Аверс” про порядок зміни виборчої адреси згідно з частинами третьою, четвертою статті 8 Закону України “Про Державний реєстр виборців” (з 1:20 хв.)

 

З 1 липня 2020 року виборці мають можливість надіслати звернення до органу ведення Державного реєстру виборців з використанням мережі "Інтернет"

30.06.2020

З 1 липня 2020 року виборці мають можливість надіслати до органу ведення Державного реєстру виборців з використанням мережі "Інтернет" такі звернення:

- заяву щодо свого включення до Державного реєстру виборців (далі - Реєстр) - до органу ведення Реєстру за місцем свого проживання на території України (для виборців, які проживають на території України) або до органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України (для виборців, які проживають чи перебувають за межами України) ;
- заяву про внесення змін до своїх ідентифікаційних персональних даних у Реєстрі - до органу ведення Реєстру відповідно до своєї виборчої адреси (для виборців, які проживають на території України) або до органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України (для виборців, які проживають чи перебувають за межами України);
- заяву щодо зміни своєї виборчої адреси - до органу ведення Реєстру за новою виборчою адресою;
- заяву про внесення змін до відомостей про постійну нездатність виборця пересуватися самостійно - до органу ведення Реєстру відповідно до своєї виборчої адреси;
- заяву щодо виправлення неправильностей у Реєстрі стосовно іншої особи - до органу ведення Реєстру за виборчою адресою такої особи або до відповідної закордонної дипломатичної установи України, якщо виборча адреса особи знаходиться за межами України;  
- запит щодо змісту своїх персональних даних - до будь-якого органу ведення Реєстру;
- запит щодо прізвищ, власних імен, по батькові, дати народження усіх виборців, внесених до Реєстру за своєю власною виборчою адресою - до будь-якого органу ведення Реєстру.

Виборець для визначення йому органом ведення Державного реєстру виборців виборчої адреси за місцем фактичного проживання може звернутися з відповідною заявою у міжвиборчий період та у перші п’ять днів відповідного виборчого процесу або процесу референдуму – до органу ведення Реєстру, повноваження якого поширюються на територію, до якої відноситься місце фактичного проживання виборця. 

У разі якщо виборчі процеси виборів, які відбуваються на відповідній території в один день, розпочинаються неодночасно, заява може бути подана не пізніше ніж на п’ятий день з дня початку виборчого процесу, який розпочинається пізніше.

Виборець, якому за його мотивованою заявою органом ведення Реєстру буде визначено іншу виборчу адресу, ніж адреса, за якою зареєстровано його місце проживання, може звернутися до органу ведення Реєстру з новою заявою не раніше ніж через один рік після дати внесення до Реєстру останньої зміни його виборчої адреси.
Звернення в електронній формі можуть бути надіслані виборцем із використанням мережі "Інтернет" за підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги" (кваліфікований електронний підпис).

Звернення в електронній формі створюються шляхом заповнення виборцем форми з використанням відповідного електронного сервісу, розміщеного на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

Звернення, надіслані з використанням мережі "Інтернет", повинні містити адресу електронної пошти заявника. 
 

З 1 липня 2020 року в Кабінеті виборця будуть доступні нові Електронні сервіси

24.06.2020

Новини органів Державного реєстру виборців Львівської області

27.02.2020

19 лютого 2020 року в Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради  відділом адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської обласної державної адміністрації проведено нараду на тему: "Інновації Виборчого кодексу України". У нараді взяли участь начальниця відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської обласної державної адміністрації Зоряна Павлів, голова Львівської міської виборчої комісії Ігор Сліпецький, начальники відділів ведення Державного реєстру виборців районних адміністрацій Львівської міської ради.
На нараді були обговорені питання щодо організації місцевих виборів.

Новину розміщено на офіційному сайті Львівської обласної державної адміністрації

Більше новин з виборчої тематики розміщуються на сторінці "Державний реєстр виборців. Львівщина"

Новини органів Державного реєстру виборців Сумської області

25.02.2020

20 січня 2020 року начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Липоводолинської районної державної адміністрації Людмила Чайка та головний спеціаліст відділу Віктор Глумний взяли участь у нараді з суб’єктами подання відомостей періодичного поновлення бази даних Державного реєстру виборців, керівниками та відповідальними за подання таких відомостей, головами сільських рад та селищної ради смт Липова Долина. Віктор Глумний виступив перед учасниками наради з інформаційно-аналітичною доповіддю "Про основні неточності та помилки, що допускаються при підготовці відомостей періодичного поновлення та інформацій на запити відділу". У межах доповіді він поінформував присутніх про основні проблемні питання, що виникають під час опрацювання відділом ведення Державного реєстру виборців відомостей періодичного поновлення, а також звернув увагу на важливість підготовки інформації на запити відділу ведення Державного реєстру виборців та своєчасності її надходження до відділу. 

Протягом січня 2020 року для підтримання в актуальному стані переліку геонімів та будинків начальником відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Роменської районної державної адміністрації Володимир Куріпко спільно з відповідальними особами органів реєстрації місцевих рад провів низку перевірок відповідності відомостей адресного регістру Державного реєстру виборців обліковим даним сільських рад. 

29 січня 2020 року начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Роменської міської ради Наталія Задорожна взяла участь у нараді з керівниками установ та організацій міста Ромни, які відповідно до статті 22 Закону України "Про Державний реєстр виборців" є суб’єктами подання відомостей періодичного поновлення персональних даних Державного реєстру виборців. У процесі наради було звернуто увагу на відповідальність посадових та службових осіб за неподання, несвоєчасне подання органам ведення Реєстру відомостей про виборців чи подання неповних або недостовірних відомостей.

Новини органів Державного реєстру виборців Черкаської області

19.02.2020

13 лютого 2020 року в місті Черкаси відбулися робочі зустрічі голови Черкаської обласної державної адміністрації Романа Боднаря, голови Черкаської обласної ради Анатолія Підгорного, начальника відділу адміністрування Державного реєстру виборців Черкаської області Любові Трояк та представників Черкаської міської ради з представниками Центральної виборчої комісії: членом Комісії Сергієм Постівим та головним консультантом відділу забезпечення діяльності членів Комісії Секретаріату Комісії  Інною Лаврук. Під час зустрічі було обговорено низку важливих питань щодо стану підготовки до чергових місцевих виборів 25 жовтня 2020 року, матеріально-технічного забезпечення приміщень територіальних виборчих комісій, приміщень дільничних виборчих комісій, приміщень для голосування, зокрема стосовно забезпечення на дільницях особистого голосування виборців, які за віком, у зв’язку з інвалідністю чи за станом здоров’я мають порушення.

Член Центральної виборчої комісії Сергій Постівий визначив перспективи участі виборчих комісій Черкаської області в пілотному проєкті щодо тестування інформаційних технологій, спрямованих на передачу відомостей протоколів з дільничних виборчих комісій до Центральної виборчої комісії з використанням телекомунікаційних та інших інноваційних технологій у виборчому процесі.

Новини органів Державного реєстру виборців Харківської області

10.02.2020

7 лютого 2020 року працівники відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Харківської обласної державної адміністрації взяли участь у семінарі-практикумі "Виборчий кодекс України: основні положення організації та проведення місцевих виборів", організованому асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області спільно з Харківською обласною радою, на якому були присутні член Центральної виборчої комісії Єфремова Ірина Олексіївна, а також голови районних рад, голови об’єднаних територіальних громад, міські та селищні голови Харківської області.

Новини органів Державного реєстру виборців Миколаївської

07.02.2020

19 січня 2020 року начальник відділу ведення Державного реєстру виборців адміністрації Корабельного району Миколаївської міської ради Киндилевич Дмитро Григорович взяв участь у засіданні круглого столу щодо проблем внутрішньо переміщених осіб, організованого Представництвом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Миколаївській області, за участі представників відділу Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України в Миколаївській області, представників громадської організації "Схід.Інтеграція" та благодійного фонду "Центр волонтерів".

На засіданні розглядалися проблемні питання правового забезпечення внутрішньо переміщених осіб, у тому числі стосовно реалізації права голосу на виборах Президента України, народних депутатів України, місцевих виборах та референдумах.

Дмитро Киндилевич зазначив, що у зв’язку із прийняттям Виборчого кодексу України зазнали змін деякі положення Закону України "Про Державний реєстр виборців". Так, цього року буде запроваджено можливість виборцям подавати заяви щодо включення до Державного реєстру виборців, змін персональних даних, виборчої адреси, тимчасової зміни місця голосування а також інші запити виборців в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису через відповідний електронний сервіс.