Новини органів Державного реєстру виборців Львівської області

16.10.2019

3 жовтня 2019 року у Львівській обласній державній адміністрації відбувся семінар-нарада "Підсумки виборчих кампаній на Львівщині у 2019 році та основні завдання органів ведення Державного реєстру виборців у підготовці до місцевих виборів". Участь у заході взяла керівник апарату Львівської обласної державної адміністрації Маріанна Вільшинська. У ході наради Почесними грамотами та Подяками Центральної виборчої комісії за результатами виборчих кампаній 2019 року відзначили учасників виборчих процесів та працівників Державного реєстру виборців. Окрім того, керівник апарату обласної державної адміністрації нагородила працівників відділів ведення Державного реєстру виборців та громадського сектору Почесними грамотами та Подяками голови обласної державної адміністрації за результатами виборчих кампаній 2019 року та з нагоди 10-річчя введення автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи "Державний реєстр виборців" у промислову експлуатацію.

Під час семінару начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської обласної державної адміністрації Зоряна Павлів подякувала присутнім за плідну працю під час виборчих кампаній, що відбувались упродовж цього року. Також було обговорено питання співпраці органів місцевої влади, органів місцевого самоврядування та відділів ведення Державного реєстру виборців під час виборчих кампаній. 

Новини органів Державного реєстру виборців Сумської області

30.09.2019

6 серпня 2019 року начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Липоводолинської районної державної адміністрації Людмила Чайка провела семінар-нараду з новообраними головами Липоводолинської селищної та Синівської сільської об’єднаних територіальних громад щодо виконання Закону України “Про Державний реєстр виборців”. Начальник відділу ознайомила посадовців з особливостями роботи відділу та принципами взаємодії з органами місцевого самоврядування як суб’єктів подання відомостей у міжвиборчий період та під час виборчих кампаній. Також керівником відділу  було наголошено на питанні присвоєння номерів новим будинкам та зміни нумерації існуючих будинків. Окрім того, було розглянуто питання підготовки відомостей про виборців, яким виповнилося 18 років та осіб нездатних самостійно пересуватися.

У серпні місяці цього року начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Липоводолинської районної державної адміністрації Людмила Чайка провела навчання для відповідальних осіб органів місцевого самоврядування, під час якого було детально висвітлено питання дотримання порядку подання відомостей періодичного поновлення Державного реєстру виборців.
 

Новини органів Державного реєстру виборців Львівської області

15.07.2019

12 липня 2019 року у Львівській обласній державній адміністрації відбувся брифінг начальника відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату обласної державної адміністрації Зоряни Павлів.
 
Під час брифінгу було надано роз’яснення щодо нового порядку тимчасової зміни місця голосування виборця  без зміни його виборчої адреси, а також звернуто  увагу присутніх, що виборці з відповідною заявою можуть звернутися до органів Державного реєстру виборців до 15 липня 2019 року включно.

До уваги виборців! Для здійснення тимчасової зміни місця голосування залишилося п’ять днів

10.07.2019

Центральна виборча комісія нагадує, що звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців для тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси можливо не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування.

Враховуючи, що позачергові вибори народних депутатів України призначено на 21 липня 2019 року, цей строк спливає 15 липня 2019 року, тобто для здійснення тимчасової зміни місця голосування залишилося всього п’ять днів.

ЦВК інформує, що задля щонайбільшого сприяння виборцям у реалізації цього права органи ведення ДРВ працюватимуть у повноцінному робочому режимі і у вихідні дні 13 та 14 липня 2019 року.

Отже, якщо хтось із виборців має намір тимчасово змінити місце голосування, але ще не скористався такою можливістю, Комісія пропонує не зволікати із зверненням до органу ведення Державного реєстру виборців. 

Зміна місця голосування

27.06.2019

Як змінити місце голосування?

23.05.2019

Якщо ви громадянин України та перебуватимете 21 липня не за місцем реєстрації, для участі у голосуванні вам необхідно пройти процедуру тимчасової зміни місця голосування. 

Для цього потрібно зробити наступне:

- До 15 липня включно звернутись до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації або місцем фактичного перебування в день виборів (адреси відділів можна знайти тут).

- Пред'явити документ, який підтверджує громадянство України.

- Подати заяву про тимчасову зміну місця голосування. 

Підставою реалізації виборцем свого права голосу на виборах є його включення до списку виборців на виборчій дільниці.

Виборець, включений до списку виборців на звичайній виборчій дільниці, має можливість отримати виборчий бюлетень за умови пред'явлення одного з таких документів: 
- паспорт громадянина України у вигляді паспортної книжечки або у вигляді ID-картки,
- військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби),
- тимчасове посвідчення громадянина України.

У разі, якщо виборцю змінено виборчу дільницю для голосування поза межами одномандатного виборчого округу, до якого він відноситься за своєю виборчою адресою, такому виборцю видається виборчий бюлетень для голосування лише у загальнодержавному виборчому окрузі.

Для отримання виборчого бюлетеня інші документи, крім зазначених вище (довідка про реєстрацію місця проживання; витяг з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання; посвідчення, що підтверджує тимчасову зміну місця голосування виборця), пред’являти не потрібно
 

Відображення інформації щодо тимчасової зміни місця голосування в кабінеті виборця

25.03.2019

Звертаємо увагу виборців-користувачів "Кабінету виборця", що в результатах відповідей на запит щодо наявності в Державному реєстрі виборців додано відображення інформації щодо тимчасової зміни місця голосування виборця. Вказана інформація містить номер та адресу виборчої дільниці, до списку якої буде включено виборця.

До відома керівників органів ведення Державного реєстру виборців!

22.03.2019

У зв’язку із різким збільшенням кількості звернень виборців до відділів ведення Реєстру через наближення кінцевого строку (до 25 березня 2019 року включно) подачі виборцями заяв про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси ЗАСТЕРЕЖУЄМО про неприпустимість відмови у прийнятті таких заяв до розгляду через неподання виборцем копії паспорта громадянина України або тимчасового посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України).
Водночас наголошуємо на необхідності ВСЕБІЧНОГО СПРИЯННЯ кожному виборцю у реалізації ним права голосу шляхом тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року.

Подай заяву про зміну місця голосування

11.03.2019

Новини органів Державного реєстру виборців Чернігівської області

11.03.2019

7 лютого 2019 року начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців (далі – Реєстр) апарату Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Білоокий  провів тренінг з питань виборчого права для працівників Регіонального центру та Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Під час заходу обговорили можливість і процедуру перевірки включення виборців до Реєстру, порядок зміни виборцем місця голосування без зміни виборчої адреси та порядок голосування на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року. 

8 лютого 2019 року начальник відділу адміністрування виступив на телеканалі "Новий Чернігів" на тему: "Вибори Президента України: як потрапити до Державного реєстру виборців або як перевірити себе у списках".

8 лютого 2019 року начальник відділу ведення Реєстру апарату Прилуцької районної державної адміністрації Володимир Бобошко взяв участь у семінарі з сільськими та селищними головами. В ході семінару було розглянуто організаційні питання щодо взаємодії відділу ведення Реєстру з органами реєстрації під час виборчого процесу, права громадян на тимчасову зміну голосування, а також терміни підготовки і виготовлення списків виборців та іменних запрошень на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року.

11 лютого 2019 року начальник відділу ведення Реєстру Прилуцької міської ради Марина Чумак виступила на нараді із заступниками міського голови, керівниками управлінь, відділів міської ради, комунальних підприємств, головами комітетів самоорганізації населення міста на тему: "Шляхи реалізації виборцем права голосу на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року".

12 лютого 2019 року начальник відділу адміністрування Реєстру апарату Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Білоокий взяв участь у прес-конференції громадянської мережі "ОПОРА" на тему: "Підсумки першого місяця президентської гонки на Чернігівщині".
13 лютого 2019 року в приміщенні Менської міської ради проведено нараду щодо підготовки до чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року. В нараді взяли участь заступник міського голови, секретар міської ради, працівники місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги та начальник відділу ведення Реєстру апарату Менської районної державної адміністрації Володимир Соломко. В ході наради було розглянуто основні організаційні заходи з підготовки та проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року, а також порядок тимчасової зміни місця голосування виборцям без зміни їх виборчої адреси, які на день голосування перебуватимуть не за місцем своєї реєстрації.

16 лютого 2019 року в районній газеті "Голос Присеймів’я" було опубліковано інформацію відділу ведення Реєстру апарату Бахмацької районної державної адміністрації щодо можливості перевірки виборцем включення до Реєстру за допомогою програмного ресурсу "Особистий кабінет виборця", права громадян на тимчасову зміну місця голосування.

5 березня 2019 року начальник відділу адміністрування Реєстру апарату Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Білоокий взяв участь у засіданні "круглого столу" в прес-центрі "Чиста політика" на тему: "Як голосуватимуть на спеціальних виборчих дільницях", в ході якого поінформував присутніх про основні етапи підготовки та складання виборчих списків на спеціальних виборчих дільницях.