Новини органів Державного реєстру виборців Харківської області

10.02.2020

7 лютого 2020 року працівники відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Харківської обласної державної адміністрації взяли участь у семінарі-практикумі "Виборчий кодекс України: основні положення організації та проведення місцевих виборів", організованому асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області спільно з Харківською обласною радою, на якому були присутні член Центральної виборчої комісії Єфремова Ірина Олексіївна, а також голови районних рад, голови об’єднаних територіальних громад, міські та селищні голови Харківської області.

Новини органів Державного реєстру виборців Миколаївської

07.02.2020

19 січня 2020 року начальник відділу ведення Державного реєстру виборців адміністрації Корабельного району Миколаївської міської ради Киндилевич Дмитро Григорович взяв участь у засіданні круглого столу щодо проблем внутрішньо переміщених осіб, організованого Представництвом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Миколаївській області, за участі представників відділу Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України в Миколаївській області, представників громадської організації "Схід.Інтеграція" та благодійного фонду "Центр волонтерів".

На засіданні розглядалися проблемні питання правового забезпечення внутрішньо переміщених осіб, у тому числі стосовно реалізації права голосу на виборах Президента України, народних депутатів України, місцевих виборах та референдумах.

Дмитро Киндилевич зазначив, що у зв’язку із прийняттям Виборчого кодексу України зазнали змін деякі положення Закону України "Про Державний реєстр виборців". Так, цього року буде запроваджено можливість виборцям подавати заяви щодо включення до Державного реєстру виборців, змін персональних даних, виборчої адреси, тимчасової зміни місця голосування а також інші запити виборців в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису через відповідний електронний сервіс. 

Новини органів Державного реєстру виборців Львівської області

28.01.2020

22 січня 2020 року в приміщенні Галицької районної адміністрації Львівської міської ради відбулася нарада, під час якої було обговорено порядок подання відомостей про виборців (осіб), на підставі яких здійснюється періодичне поновлення персональних даних Реєстру (відповідно до статті 22 Закону України "Про Державний реєстр виборців"),  та особливості заповнення форм подань з такими відомостями.

Участь у засіданні взяли: начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської обласної державної адміністрації Зоряна Павлів, начальники відділів ведення Державного реєстру виборців районних адміністрацій Львівської міської ради Ольга Гринчишин, Ольга Пастернак, Олег Ногас, Ірина Копильчак, Олександр Морозов, Святослав Войтович, начальник відділу з питань ідентифікації, паспортизації та реєстрації Львівського міського управління ГУ ДМС у Львівській області Андрій Кадикало, заступник начальника відділу з питань ідентифікації, паспортизації та реєстрації Львівського міського управління ГУ ДМС у Львівській області Андрій Гірняк, головний спеціаліст відділу з питань ідентифікації, паспортизації та реєстрації Львівського міського управління ГУ ДМС у Львівській області Марта Засядкевич, інспектор відділу з питань ідентифікації, паспортизації та реєстрації Львівського міського управління ГУ ДМС у Львівській області Мирослава Хомик, заступник голови з соціально-економічних та гуманітарних питань Галицької районної адміністрації Львівської міської ради Галина Бачинська.

У процесі наради, зокрема, було приділено увагу поданню відомостей про виборців, що набули громадянства України або позбавлені громадянства, поданню запитів про виборців та особливостям надання відповідей на них. 

Більше новин з виборчої тематики на сторінці "Державний реєстр виборців. Львівщина"

Новини органів Державного реєстру виборців Тернопільської області

24.01.2020

26 грудня 2019 року відділом адміністрування Державного реєстру виборців апарату Тернопільської обласної державної адміністрації на базі Тернопільського регіонального центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування,  державних підприємств, установ і організацій проведено семінар-навчання із працівниками відділів ведення Державного реєстру виборців Тернопільської області.  На семінарі були розглянуті наступні питання:

- "Взаємодія органів ведення Державного реєстру виборців із територіальними підрозділами Державної міграційної служби України в процесі ведення Реєстру".
- "Культура ділового українського мовлення. Лексичні норми української ділової мови".
- "Антикорупційне законодавство України. Відповідальність за вчинення корупційних правопорушень".
- "Монтаж комплекту автоматизованого робочого місця, встановлення та налаштування програмного забезпечення".

Новини органів Державного реєстру виборців Запорізької області

19.12.2019

18 грудня 2019 року начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Запорізької обласної державної адміністрації Масюков С.О. взяв участь у традиційному, щоквартальному обласному семінарі-нараді з керівниками відділів державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області.

Під час заходу підведені підсумки взаємодії відділів ведення Державного реєстру виборців та органів державної реєстрації актів цивільного стану області у 2019 році, визначено завдання, які необхідно спільно вирішувати у 2020 році.

Новини органів Державного реєстру виборців Хмельницької області

10.12.2019

27 листопада 2019 року в місті Вінниці Координатором проектів ОБСЄ в Україні спільно з Центром управління навчанням учасників виборчих  процесів при Центральній виборчій комісії та Міжнародною фундацією виборчих систем IFES був проведений тренінг для членів територіальних виборчих комісій на тему "Обмін даними на місцевих виборах", участь у якому взяли представники відділів ведення Державного реєстру виборців апаратів Ізяславської, Красилівської, Старокостянтинівської, Шепетівської районних державних адміністрацій Хмельницької області.

Під час заходу учасники тренінгу обмінялися досвідом надання Центральній виборчій комісії інформації щодо підготовки та проведення місцевих виборів, а також ознайомилися з прототипом модельного вебресурсу територіальних виборчих комісій, спрямованого на підвищення прозорості та якості проведення місцевих виборів.

Новини органів Державного реєстру виборців Львівської області

29.11.2019

24 листопада 2019 року в приміщенні Львівської обласної державної адміністрації відбулося навчання членів територіальних виборчих комісій з питань підготовки і проведення перших та додаткових місцевих виборів 22 і 29 грудня 2019 року. Такі тренінги відбуватимуться в Жидачівському, Мостиському і Стрийському районах. Навчання проходять у рамках проекту міжнародної технічної допомоги, що реалізується Центральною виборчою комісією і Міжнародною фундацією виборчих систем в Україні. Вказана міжнародна організація із залученням відповідних фахівців (тренерів) навчає членів територіальних виборчих комісій, а з 11 до 20 грудня 2019 року тренінги проводитимуть також для членів дільничних виборчих комісій, задіяних у підготовці і проведенні перших та додаткових місцевих виборів  22 і 29 грудня 2019 року.

Новина на сайті ОДА з фото.

Більше новин з виборчої тематики на сторінці "Державний реєстр виборців. Львівщина" 

Новини органів Державного реєстру виборців Житомирської області

28.11.2019

У жовтні – листопаді 2019 року за участі начальника відділу адміністрування Державного реєстру виборців Христич Наталії Геннадіївни та головного спеціаліста відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Житомирської  обласної державної адміністрації Котвіцького Андрія Олександровича здійснено перевірку дотримання відділами ведення Державного реєстру виборців апаратів Баранівської, Брусилівської, Коростенської, Лугинської, Новоград-Волинської, Радомишльської, Хорошівської районних державних адміністрацій, виконавчого комітету Коростенської, Новоград-Волинської міських рад вимог Закону України "Про Державний реєстр виборців" та рішень Центральної виборчої комісії у процесі ведення Державного реєстру виборців, забезпечення організаційного функціонування Державного реєстру виборців, а також стану виконання вимог комплексної системи захисту інформації автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи "Державний реєстр виборців".

Під час перевірки суттєвих порушень не виявлено, працівникам указаних відділів надано консультативно-методичну допомогу щодо ведення Реєсту.

Доступніші вибори. ЦВК пропонує долучитися до спрощення порядку тимчасової зміни місця голосування

17.10.2019

З метою залучення громадськості та інших заінтересованих суб?єктів до процесу прийняття рішень Центральною виборчою комісією під час наради членів Комісії було вирішено оприлюднити підготовлений Службою розпорядника Державного реєстру виборців проєкт Порядку тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси для надання пропозицій та зауважень до нього.

Запропонована редакція Порядку містить низку принципово нових положень, спрямованих на сприяння реалізації права голосу кожного виборця.

Зокрема, зазначеним проєктом Порядку передбачається наступне:

– можливість використання механізму тимчасової зміни місця голосування  (ТЗМГ) виборцем, стосовно якого у Державному реєстрі виборців (Реєстрі) наявна службова відмітка про вибуття з виборчої адреси (виборча адреса якого не визначена);
– можливість звернення виборця до органу ведення Реєстру із заявою про ТЗМГ не лише у паперовій, а й в електронній формі. Таке електронне звернення подається виборцем з накладенням його електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України “Про електронні довірчі послуги”. Це дозволить виборцям змінити місце голосування без відвідування органів ведення Реєстру, а також зменшить навантаження на працівників цих органів;
– можливість подання виборцями, які постійно нездатні пересуватися самостійно, до органу ведення Реєстру звернення щодо ТЗМГ через уповноважених осіб;
– спрощення процедури звернення щодо ТЗМГ для виборців, які проживають або перебувають за межами України, шляхом подання відповідної заяви до органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України через відповідну закордонну дипломатичну установу України;
– оптимізація ТЗМГ під час виборчого процесу виборів Президента України через надання можливості виборцю визначитися із ТЗМГ або лише у день виборів Президента України, або на обох етапах виборчого процесу (під час голосування у день виборів Президента України та у день повторного голосування).

З метою демократизації електоральних процесів в Україні Комісія вважає за необхідне вивчити думку громадськості та експертного середовища стосовно запропонованого способу нормативного врегулювання механізму ТЗМГ.

Наразі вказаний проєкт перебуває на опрацюванні членів ЦВК, які готують свої пропозиції. Окрім того, Комісія пропонує всім небайдужим до суспільних процесів у нашій державі долучитися до прийняття рішення та надати свої пропозиції до 23 жовтня 2019 року (включно) на електронну адресу ЦВК: post@cvk.gov.ua, зазначивши в темі листа “Тимчасова зміна місця голосування”.

Проєкт Порядку ТЗМГ

Новини органів Державного реєстру виборців Кіровоградської області

16.10.2019

10 жовтня 2019 року в приміщенні Устинівської районної державної адміністрації проведено семінар-нараду із секретарями сільських рад, працівниками, відповідальними за реєстрацію громадян та подання відомостей періодичного поновлення бази даних Державного реєстру виборців. 

Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату  Устинівської районної державної адміністрації Володимир Сівов акцентував увагу присутніх на особливостях роботи з певними групами виборців, а саме військовослужбовцями за контрактом, громадянами, які працюють за кордоном, особами, що отримали громадянство.

Також було наголошено на необхідності дотримання суб’єктами подання відомостей періодичного поновлення виконавської дисципліни, термінів подання відомостей періодичного поновлення, надання відповідей на запити  відділу ведення  Реєстру та якості поданої інформації.