Новини органів Державного реєстру виборців Хмельницької області

10.12.2019

27 листопада 2019 року в місті Вінниці Координатором проектів ОБСЄ в Україні спільно з Центром управління навчанням учасників виборчих  процесів при Центральній виборчій комісії та Міжнародною фундацією виборчих систем IFES був проведений тренінг для членів територіальних виборчих комісій на тему "Обмін даними на місцевих виборах", участь у якому взяли представники відділів ведення Державного реєстру виборців апаратів Ізяславської, Красилівської, Старокостянтинівської, Шепетівської районних державних адміністрацій Хмельницької області.

Під час заходу учасники тренінгу обмінялися досвідом надання Центральній виборчій комісії інформації щодо підготовки та проведення місцевих виборів, а також ознайомилися з прототипом модельного вебресурсу територіальних виборчих комісій, спрямованого на підвищення прозорості та якості проведення місцевих виборів.

Новини органів Державного реєстру виборців Львівської області

29.11.2019

24 листопада 2019 року в приміщенні Львівської обласної державної адміністрації відбулося навчання членів територіальних виборчих комісій з питань підготовки і проведення перших та додаткових місцевих виборів 22 і 29 грудня 2019 року. Такі тренінги відбуватимуться в Жидачівському, Мостиському і Стрийському районах. Навчання проходять у рамках проекту міжнародної технічної допомоги, що реалізується Центральною виборчою комісією і Міжнародною фундацією виборчих систем в Україні. Вказана міжнародна організація із залученням відповідних фахівців (тренерів) навчає членів територіальних виборчих комісій, а з 11 до 20 грудня 2019 року тренінги проводитимуть також для членів дільничних виборчих комісій, задіяних у підготовці і проведенні перших та додаткових місцевих виборів  22 і 29 грудня 2019 року.

Новина на сайті ОДА з фото.

Більше новин з виборчої тематики на сторінці "Державний реєстр виборців. Львівщина" 

Новини органів Державного реєстру виборців Житомирської області

28.11.2019

У жовтні – листопаді 2019 року за участі начальника відділу адміністрування Державного реєстру виборців Христич Наталії Геннадіївни та головного спеціаліста відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Житомирської  обласної державної адміністрації Котвіцького Андрія Олександровича здійснено перевірку дотримання відділами ведення Державного реєстру виборців апаратів Баранівської, Брусилівської, Коростенської, Лугинської, Новоград-Волинської, Радомишльської, Хорошівської районних державних адміністрацій, виконавчого комітету Коростенської, Новоград-Волинської міських рад вимог Закону України "Про Державний реєстр виборців" та рішень Центральної виборчої комісії у процесі ведення Державного реєстру виборців, забезпечення організаційного функціонування Державного реєстру виборців, а також стану виконання вимог комплексної системи захисту інформації автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи "Державний реєстр виборців".

Під час перевірки суттєвих порушень не виявлено, працівникам указаних відділів надано консультативно-методичну допомогу щодо ведення Реєсту.

Доступніші вибори. ЦВК пропонує долучитися до спрощення порядку тимчасової зміни місця голосування

17.10.2019

З метою залучення громадськості та інших заінтересованих суб?єктів до процесу прийняття рішень Центральною виборчою комісією під час наради членів Комісії було вирішено оприлюднити підготовлений Службою розпорядника Державного реєстру виборців проєкт Порядку тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси для надання пропозицій та зауважень до нього.

Запропонована редакція Порядку містить низку принципово нових положень, спрямованих на сприяння реалізації права голосу кожного виборця.

Зокрема, зазначеним проєктом Порядку передбачається наступне:

– можливість використання механізму тимчасової зміни місця голосування  (ТЗМГ) виборцем, стосовно якого у Державному реєстрі виборців (Реєстрі) наявна службова відмітка про вибуття з виборчої адреси (виборча адреса якого не визначена);
– можливість звернення виборця до органу ведення Реєстру із заявою про ТЗМГ не лише у паперовій, а й в електронній формі. Таке електронне звернення подається виборцем з накладенням його електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України “Про електронні довірчі послуги”. Це дозволить виборцям змінити місце голосування без відвідування органів ведення Реєстру, а також зменшить навантаження на працівників цих органів;
– можливість подання виборцями, які постійно нездатні пересуватися самостійно, до органу ведення Реєстру звернення щодо ТЗМГ через уповноважених осіб;
– спрощення процедури звернення щодо ТЗМГ для виборців, які проживають або перебувають за межами України, шляхом подання відповідної заяви до органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України через відповідну закордонну дипломатичну установу України;
– оптимізація ТЗМГ під час виборчого процесу виборів Президента України через надання можливості виборцю визначитися із ТЗМГ або лише у день виборів Президента України, або на обох етапах виборчого процесу (під час голосування у день виборів Президента України та у день повторного голосування).

З метою демократизації електоральних процесів в Україні Комісія вважає за необхідне вивчити думку громадськості та експертного середовища стосовно запропонованого способу нормативного врегулювання механізму ТЗМГ.

Наразі вказаний проєкт перебуває на опрацюванні членів ЦВК, які готують свої пропозиції. Окрім того, Комісія пропонує всім небайдужим до суспільних процесів у нашій державі долучитися до прийняття рішення та надати свої пропозиції до 23 жовтня 2019 року (включно) на електронну адресу ЦВК: post@cvk.gov.ua, зазначивши в темі листа “Тимчасова зміна місця голосування”.

Проєкт Порядку ТЗМГ

Новини органів Державного реєстру виборців Кіровоградської області

16.10.2019

10 жовтня 2019 року в приміщенні Устинівської районної державної адміністрації проведено семінар-нараду із секретарями сільських рад, працівниками, відповідальними за реєстрацію громадян та подання відомостей періодичного поновлення бази даних Державного реєстру виборців. 

Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату  Устинівської районної державної адміністрації Володимир Сівов акцентував увагу присутніх на особливостях роботи з певними групами виборців, а саме військовослужбовцями за контрактом, громадянами, які працюють за кордоном, особами, що отримали громадянство.

Також було наголошено на необхідності дотримання суб’єктами подання відомостей періодичного поновлення виконавської дисципліни, термінів подання відомостей періодичного поновлення, надання відповідей на запити  відділу ведення  Реєстру та якості поданої інформації.

Новини органів Державного реєстру виборців Львівської області

16.10.2019

3 жовтня 2019 року у Львівській обласній державній адміністрації відбувся семінар-нарада "Підсумки виборчих кампаній на Львівщині у 2019 році та основні завдання органів ведення Державного реєстру виборців у підготовці до місцевих виборів". Участь у заході взяла керівник апарату Львівської обласної державної адміністрації Маріанна Вільшинська. У ході наради Почесними грамотами та Подяками Центральної виборчої комісії за результатами виборчих кампаній 2019 року відзначили учасників виборчих процесів та працівників Державного реєстру виборців. Окрім того, керівник апарату обласної державної адміністрації нагородила працівників відділів ведення Державного реєстру виборців та громадського сектору Почесними грамотами та Подяками голови обласної державної адміністрації за результатами виборчих кампаній 2019 року та з нагоди 10-річчя введення автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи "Державний реєстр виборців" у промислову експлуатацію.

Під час семінару начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської обласної державної адміністрації Зоряна Павлів подякувала присутнім за плідну працю під час виборчих кампаній, що відбувались упродовж цього року. Також було обговорено питання співпраці органів місцевої влади, органів місцевого самоврядування та відділів ведення Державного реєстру виборців під час виборчих кампаній. 

Новини органів Державного реєстру виборців Сумської області

30.09.2019

6 серпня 2019 року начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Липоводолинської районної державної адміністрації Людмила Чайка провела семінар-нараду з новообраними головами Липоводолинської селищної та Синівської сільської об’єднаних територіальних громад щодо виконання Закону України “Про Державний реєстр виборців”. Начальник відділу ознайомила посадовців з особливостями роботи відділу та принципами взаємодії з органами місцевого самоврядування як суб’єктів подання відомостей у міжвиборчий період та під час виборчих кампаній. Також керівником відділу  було наголошено на питанні присвоєння номерів новим будинкам та зміни нумерації існуючих будинків. Окрім того, було розглянуто питання підготовки відомостей про виборців, яким виповнилося 18 років та осіб нездатних самостійно пересуватися.

У серпні місяці цього року начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Липоводолинської районної державної адміністрації Людмила Чайка провела навчання для відповідальних осіб органів місцевого самоврядування, під час якого було детально висвітлено питання дотримання порядку подання відомостей періодичного поновлення Державного реєстру виборців.
 

Новини органів Державного реєстру виборців Львівської області

15.07.2019

12 липня 2019 року у Львівській обласній державній адміністрації відбувся брифінг начальника відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату обласної державної адміністрації Зоряни Павлів.
 
Під час брифінгу було надано роз’яснення щодо нового порядку тимчасової зміни місця голосування виборця  без зміни його виборчої адреси, а також звернуто  увагу присутніх, що виборці з відповідною заявою можуть звернутися до органів Державного реєстру виборців до 15 липня 2019 року включно.

До уваги виборців! Для здійснення тимчасової зміни місця голосування залишилося п’ять днів

10.07.2019

Центральна виборча комісія нагадує, що звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців для тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси можливо не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування.

Враховуючи, що позачергові вибори народних депутатів України призначено на 21 липня 2019 року, цей строк спливає 15 липня 2019 року, тобто для здійснення тимчасової зміни місця голосування залишилося всього п’ять днів.

ЦВК інформує, що задля щонайбільшого сприяння виборцям у реалізації цього права органи ведення ДРВ працюватимуть у повноцінному робочому режимі і у вихідні дні 13 та 14 липня 2019 року.

Отже, якщо хтось із виборців має намір тимчасово змінити місце голосування, але ще не скористався такою можливістю, Комісія пропонує не зволікати із зверненням до органу ведення Державного реєстру виборців. 

Зміна місця голосування

27.06.2019