Як проголосувати на виборах не за місцем прописки. Роз’яснення керівника Служби розпорядника ДРВ Олександра Стельмаха

17.01.2019

До уваги громадян України, які перебувають на консульському обліку в дипломатичних установах на території Російської Федерації, та інших громадян України, які тимчасово перебувають за кордоном

03.01.2019

Центральна виборча комісія звертає увагу громадян України, які перебувають на консульському обліку в дипломатичних установах України на території Російської Федерації та планують брати участь у голосуванні під час проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року, на відсутність додаткових вимог щодо реалізації їх права голосу. Зазначену категорію громадян України включено до списків виборців, тому вони мають можливість безперешкодно брати участь у голосуванні на відповідних виборчих дільницях, указаних у додатку до постанови Центральної виборчої комісії від 31 грудня 2018 року № 274.

Так, постановою від 31 грудня 2018 року № 274 Центральна виборча комісія на підставі подання Міністерства закордонних справ України від 19 грудня 2018 року, яке містило обґрунтований висновок щодо ризиків та загроз проведенню виборів Президента України на закордонних виборчих дільницях при Посольстві та консульствах України в Російській Федерації та неможливості забезпечення виборчого процесу на території держави-агресора відповідно до принципів та стандартів, визначених Конституцією України та Законом України "Про вибори Президента України", насамперед стосовно гарантування безпеки громадян України, які постійно проживають або тимчасово перебувають на території Російської Федерації, та забезпечення їх виборчих прав, ліквідувавши п’ять виборчих дільниць на території Російської Федерації, віднесла їх межі до закордонних виборчих дільниць, розташованих відповідно на території Посольств України у Грузії, Казахстані та Фінляндії.

Водночас зазначаємо, що громадяни України, які тимчасово перебувають у Російській Федерації та мають паспорт громадянина України, можуть реалізувати своє право голосу за місцем своєї реєстрації в Україні.

Звертаємо увагу інших громадян України, які тимчасово перебувають за кордоном, на необхідність завчасно подбати про включення до списків виборців на виборчих дільницях, на яких вони планують голосувати, та подати заяву про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси згідно з Порядком тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси, затвердженим постановою Комісії від 13 вересня 2012 року № 893

Дізнатися, чи включено виборця до Державного реєстру виборців, та перевірити правильність зазначення в Державному реєстрі виборців його прізвища, імені, по батькові та виборчої адреси можна за допомогою онлайн-сервісу "Особистий кабінет виборця" на веб-сторінці "Державний реєстр виборців" . Для цього потрібно зареєструватися в "Особистому кабінеті виборця" і зробити відповідний запит. Орієнтовно протягом однієї доби виборець отримає відомості щодо своїх даних у Державному реєстрі виборців на електронну адресу, вказану під час реєстрації.

Для зручності виборців та їх поінформованості про порядок включення до списків виборців за кордоном розроблено памʼятку-алгоритм дій виборця
З детальнішою інформацією можна ознайомитися на сайті Центральної виборчої комісії.

Новини органів Державного реєстру виборців Івано-Франківської області

13.12.2018

20 та 26 листопада 2018 року в приміщеннях Калуської та Коломийської районних державних адміністрацій Івано-Франківської області Міжнародною фундацією виборчих систем в Україні (IFES) проведено навчання членів територіальних виборчих комісій щодо підготовки та проведення перших виборів депутатів сільських, селищних рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних голів.

З метою забезпечення плідної співпраці між відділами ведення Державного реєстру виборців та територіальними виборчими комісіями під час проведення місцевих виборів у навчанні також брали участь начальники відділів ведення Державного реєстру виборців тих відділів, повноваження яких поширюються на територію, де мають відбутися місцеві вибори 23 грудня 2018 року. Під час заходу було обговорено, зокрема, порядок співпраці відділів ведення Державного реєстру виборців з виборчими комісіями, виготовлення та передачі дільничним виборчим комісіям списків виборців запрошень виборцям для участі у голосуванні, а також порядок надання Центральній виборчій комісії інформації щодо підготовки та проведення місцевих виборів відповідно до постанови Центральної виборчої комісії від 9 вересня 2015 року № 239.

Новини органів Державного реєстру виборців Львівської області

03.12.2018

24 листопада в межах проектів, що реалізуються Центральною виборчою комісією у співпраці з Міжнародною фундацією виборчих систем в Україні, у Львівській обласній державній адміністрації відбулося навчання членів територіальних виборчих комісій щодо підготовки і проведення перших місцевих виборів 23 грудня 2018 року, призначених у п’ятьох об’єднаних територіальних громадах чотирьох районів області – Дрогобицькому, Перемишлянському, Пустомитівському і Радехівському.

Навчання провели сертифіковані тренери Олег Ільницький і Наталія Ільків. Серед учасників навчання також були начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської обласної державної адміністрації Зоряна Павлів та начальники відділів ведення Державного реєстру виборців тих районів, у яких 23 грудня відбудуться перші місцеві вибори.

На заході розглянуто, зокрема, напрямки взаємодії органів Державного реєстру виборців і виборчих комісій під час підготовки та проведення вказаних виборів.

Новини органів Державного реєстру виборців Чернігівської області

29.11.2018

19 жовтня 2018 року начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Куликівської районної державної адміністрації Володимир Баглай взяв участь у навчанні для відповідальних працівників Куликівської селищної ради під час якого було наголошено на необхідності дотримання термінів подання відомостей, на підставі яких здійснюється періодичне поновлення персональних даних Державного реєстру виборців та надання відповідей на запити відділу, а також були надані роз’яснення стосовно підвищення якості відомостей та уникнення типових помилок під час роботи.

7 листопада 2018 року начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Білоокий та начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Чернігівської районної державної адміністрації Сергій Браженко взяли участь у засіданні «круглого столу» на тему: «Нова хвиля децентралізації: 23 грудня 2018 року». В ході засідання Валерій Білоокий наголосив на ролі органів Державного реєстру виборців у виборчому процесі, зокрема, передачі статистичних даних виборчим комісіям для утворення виборчих округів і виготовлення бюлетенів, виготовленні та передачі дільничним виборчим комісіям попередніх і уточнених списків та іменних запрошень, уточненні персональних даних виборців, передачі каналами зв’язку Державного реєстру виборців інформації щодо перебігу виборчого процесу тощо. Сергій Браженко запевнив, що з боку органів Державного реєстру виборців буде виконано все для належного проведення перших та додаткових місцевих виборів, а виборці зможуть вільно й ефективно реалізувати своє право голосу.

8 листопада 2018 року головний спеціаліст відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Талалаївської районної державної адміністрації Іван Можневський взяв участь у семінарі з селищним, сільськими головами та працівниками органів реєстрації. Присутнім було наголошено на необхідності своєчасного та якісного подання до відділу ведення Державного реєстру виборців щомісячних відомостей періодичного поновлення персональних даних, а також приведення до актуальних даних про кількість виборців, які мають ознаку НСП по адміністративним територіям органів реєстрації.

Новини органів Державного реєстру виборців Хмельницької області

27.11.2018

19 жовтня 2018 року начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Летичівської районної державної адміністрації Нагорний Б.І. за дорученням голови районної державної адміністрації провів нараду з відповідальними за перевірку стану приміщень виборчих дільниць та їх матеріальне забезпечення в Летичівській та Меджибізькій об’єднаних територіальних громадах.

23 жовтня 2018 року Нагорний Б.І. взяв участь у засіданні виконкому Летичівської об’єднаної територіальної громади на якому зокрема розглянуто питання співпраці відділу ведення Державного реєстру виборців, старост сіл та органу реєстрації селищної ради.

1 листопада 2018 року начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Чемеровецької районної державної адміністрації Осадчук Л.А. взяла участь у робочій нараді з відповідальними особами органу реєстрації Чемеровецької об’єднаної територіальної громади, під час якої було розглянуто основні вимоги до заповнення форм подань з відомостями про виборців, на підставі яких здійснюється періодичне поновлення персональних даних Державного реєстру виборців, термінів їх подання до відділу ведення та проаналізовано типові помилки, що допускаються під час подання таких відомостей.

Новини органів Державного реєстру виборців Івано-Франківської області

16.11.2018

25 жовтня 2018 року в Коломийській районній державній адміністрації проведено нараду з питань організації та проведення перших виборів депутатів Коршівської сільської ради об’єднаної територіальної громади та відповідного сільського голови, призначених на 23 грудня 2018 року, за участю заступника голови та керівника апарату районної державної адміністрації, голови, секретаря районної виборчої комісії, сільського голови.

Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату районної державної адміністрації Олег Галькович зосередив увагу присутніх на календарному плані основних організаційних заходів з підготовки та проведення перших виборів депутатів Коршівської сільської ради об’єднаної територіальної громади і відповідного сільського голови, були обговорені питання щодо формування сільської територіальної та дільничних виборчих комісій, забезпечення  їх приміщеннями, інвентарем, обладнанням. Також зосередили увагу на строках подання відомостей періодичного поновлення бази даних Державного реєстру виборців з метою забезпечення своєчасного виготовлення попереднього й  уточненого списків виборців та іменних запрошень виборцям.

30 жовтня 2018 року відбулася нарада за участі керівника апарату Долинської районної державної адміністрації Ірини Мацалак та працівників відділу ведення Державного реєстру виборців на якій розглядалися питання щодо основних вимог до заповнення відомостей періодичного поновлення бази даних Державного реєстру виборців суб’єктами їх подання: Долинським районним відділом Управління Державної міграційної служби України в Івано-Франківській області,  районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області, закладом обліку бездомних громадян, районним судом в Івано-Франківській області, центральною районною лікарнею, виконавчими органами місцевих рад Долинського району і типові помилки під час їх заповнення. Також було розглянуто питання про підготовку до проведення перших виборів депутатів Вигодської селищної ради об'єднаної територіальної громади та відповідного селищного голови, призначених на 23 грудня 2018 року, та обговорено порядок інформування територіальними виборчими комісіями Центральної виборчої комісії через відділи ведення Державного реєстру виборців про хід підготовки та проведення місцевих виборів шляхом надання відомостей за формами, встановленими постановою Комісії від 9 вересня 2015 року № 239 "Про порядок надання Центральній виборчій комісії інформації щодо підготовки та проведення місцевих виборів".

Новини органів Державного реєстру виборців Луганської області

12.10.2018

З метою забезпечення належних умов роботи дільничних виборчих комісій відділом ведення Державного реєстру виборців Лисичанської міської ради у вересні поточного року було проведено перевірку приміщень для дільничних виборчих комісій та приміщень для голосування на відповідність вимогам постанови Центральної виборчої комісії від 19 січня 2012 року № 5 "Про вимоги до приміщень дільничних виборчих комісій та приміщень для голосування". За результатами перевірки встановлено, що на деяких дільницях виникла потреба в перенесенні їх в інші приміщення.  

20 вересня з метою поліпшення якості подання відомостей періодичного поновлення бази даних Державного реєстру виборців відділом ведення Державного реєстру виборців  Рубіжанської міської ради проведено нараду із суб’єктами, які здійснюють подання таких відомостей. Під час наради було наголошено, що неподання, несвоєчасне подання чи подання неповних або недостовірних відомостей про виборців може призвести до порушення основних засад ведення Реєстру, що негативно позначатиметься на якості списків виборців і, як наслідок, створюватиме загрозу реалізації громадянами України своїх виборчих прав.

22 вересня в парку імені Калюжного у місті Попасне відбувся другий районний Фестиваль борщу. Свої курені на святі представляли підприємства та організації Попаснянського району. Працівники відділу ведення Державного реєстру виборців також брали активну участь у підготовці та проведенні свята. Усі учасники заходу отримали незабутні враження під час презентації, адже куштування супроводжувалося яскравими театралізованими постановками.

Наприкінці вересня в Білокуракинській районній державній адміністрації було проведено нараду за участю селищних та сільських голів, відповідальних осіб органів реєстрації об’єднаних територіальних громад, сільських рад, під час якої начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Білокуракинської районної державної адміністрації Олександр Лисенко, серед іншого, наголосив на необхідності своєчасного надання інформації про найменування нових і перейменування існуючих вулиць, присвоєння номерів новим і зміну нумерації існуючих будинків. 

26 вересня працівниками відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Новопсковської районної державної адміністрації було проведено робочу нараду з працівниками Територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та інвалідів Новопсковської районної державної адміністрації. Під час наради було обговорено питання щодо необхідності дотримання строків подачі відомостей, повноти та коректності їх заповнення, а також надано методичні рекомендації.
 

Новини органів Державного реєстру виборців Черкаської області

11.10.2018

Протягом 17 ̶ 21 вересня 2018 року за участі начальника управління забезпечення та контролю функціонування Реєстру Служби розпорядника Державного реєстру виборців Самойловича Олександра Євгеновича, головного консультанта відділу взаємодії з регіональними органами адміністрування Реєстру та контролю за виконанням рішень розпорядника Реєстру управління забезпечення та контролю функціонування Реєстру Служби розпорядника Державного реєстру виборців Кавуна Івана Володимировича, начальника відділу адміністрування Державного реєстру виборців Трояк Любові Іванівни та головного спеціаліста відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Черкаської обласної державної адміністрації Геращенко Юлі Андріївни здійснено перевірку дотримання відділами ведення Державного реєстру виборців апаратів Драбівської, Звенигородської, Золотоніської, Кам’янської, Канівської, Катеринопільської, Смілянської, Черкаської, Чигиринської, Чорнобаївської районних державних адміністрацій, Ватутінської, Золотоніської, Канівської, Смілянської міських рад, Придніпровської та Соснівської районних департаментів організаційного забезпечення Черкаської міської ради вимог Закону України "Про Державний реєстр виборців" та рішень Центральної виборчої комісії у процесі ведення Державного реєстру виборців, забезпечення організаційного функціонування Державного реєстру виборців.

За її результатами працівниками Служби розпорядника Державного реєстру виборців надано консультативно-методичну допомогу органам ведення Реєсту щодо ведення Реєстру, проведено робочі зустрічі з керівництвом зазначених районних державних адміністрацій та міських рад, на яких обговорювались проблемні питання відділів ведення Реєстру та шляхи їх вирішення.

Новини органів Державного реєстру виборців

05.10.2018

17-28 вересня 2018 року в Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Луганській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Тернопільській,  Рівненській, Сумській, Харьківській, Херсонській, Хмельницькій та Черкаській областях відбулися тренінги на тему "Взаємодія органів Державного реєстру виборців з виборчими комісіями" в рамках продовження співпраці Центральної виборчої комісії та Міжнародної фундації виборчих систем в Україні, в яких взяли участь працівники відділів ведення Державного реєстру виборців та відділів адміністрування.

Під час проведення заходів опрацьовано  питання участі в організації підготовки та проведення місцевих і загальнодержавних виборів органів Реєстру та відповідних виборчих комісій; акцентовано увагу на повноваженнях відділів ведення Державного реєстру виборців та виборчих комісій; розглянуто напрями та механізм взаємодії органів ведення Реєстру з територіальними і дільничними виборчими комісіями. Представники відділів ведення Державного реєстру виборців обмінялися досвідом і практичними напрацюваннями, здобутими під час проведення виборів.

Також було обговорено порядок інформування територіальними виборчими комісіями Центральної виборчої комісії через відділи ведення Державного реєстру виборців про хід підготовки та проведення місцевих виборів шляхом надання відомостей за формами, встановленими постановою Комісії від 9 вересня 2015 року № 239 "Про порядок надання Центральній виборчій комісії інформації щодо підготовки та проведення місцевих виборів".