Подай заяву про зміну місця голосування

11.03.2019

Новини органів Державного реєстру виборців Чернігівської області

11.03.2019

7 лютого 2019 року начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців (далі – Реєстр) апарату Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Білоокий  провів тренінг з питань виборчого права для працівників Регіонального центру та Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Під час заходу обговорили можливість і процедуру перевірки включення виборців до Реєстру, порядок зміни виборцем місця голосування без зміни виборчої адреси та порядок голосування на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року. 

8 лютого 2019 року начальник відділу адміністрування виступив на телеканалі "Новий Чернігів" на тему: "Вибори Президента України: як потрапити до Державного реєстру виборців або як перевірити себе у списках".

8 лютого 2019 року начальник відділу ведення Реєстру апарату Прилуцької районної державної адміністрації Володимир Бобошко взяв участь у семінарі з сільськими та селищними головами. В ході семінару було розглянуто організаційні питання щодо взаємодії відділу ведення Реєстру з органами реєстрації під час виборчого процесу, права громадян на тимчасову зміну голосування, а також терміни підготовки і виготовлення списків виборців та іменних запрошень на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року.

11 лютого 2019 року начальник відділу ведення Реєстру Прилуцької міської ради Марина Чумак виступила на нараді із заступниками міського голови, керівниками управлінь, відділів міської ради, комунальних підприємств, головами комітетів самоорганізації населення міста на тему: "Шляхи реалізації виборцем права голосу на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року".

12 лютого 2019 року начальник відділу адміністрування Реєстру апарату Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Білоокий взяв участь у прес-конференції громадянської мережі "ОПОРА" на тему: "Підсумки першого місяця президентської гонки на Чернігівщині".
13 лютого 2019 року в приміщенні Менської міської ради проведено нараду щодо підготовки до чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року. В нараді взяли участь заступник міського голови, секретар міської ради, працівники місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги та начальник відділу ведення Реєстру апарату Менської районної державної адміністрації Володимир Соломко. В ході наради було розглянуто основні організаційні заходи з підготовки та проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року, а також порядок тимчасової зміни місця голосування виборцям без зміни їх виборчої адреси, які на день голосування перебуватимуть не за місцем своєї реєстрації.

16 лютого 2019 року в районній газеті "Голос Присеймів’я" було опубліковано інформацію відділу ведення Реєстру апарату Бахмацької районної державної адміністрації щодо можливості перевірки виборцем включення до Реєстру за допомогою програмного ресурсу "Особистий кабінет виборця", права громадян на тимчасову зміну місця голосування.

5 березня 2019 року начальник відділу адміністрування Реєстру апарату Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Білоокий взяв участь у засіданні "круглого столу" в прес-центрі "Чиста політика" на тему: "Як голосуватимуть на спеціальних виборчих дільницях", в ході якого поінформував присутніх про основні етапи підготовки та складання виборчих списків на спеціальних виборчих дільницях.

Новини органів Державного реєстру виборців Одеської області

27.02.2019

5 лютого 2019 року начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Одеської обласної державної адміністрації Федотова В.Г. за запрошенням радіостанції "UA: Українське радіо. Одеса" у  програмі "Детально про…" надала слухачам роз’яснення щодо порядоку тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси виборця, а також про те, як виборцю перевірити інформацію стосовно свого включення до Державного реєстру виборців.
1 та 6 лютого 2019 року відділом ведення Державного реєстру виборців Любашівської районної державної адміністрації на веб-сторінці Любашівської районної державної адміністрації  у розділі "Державний реєстр виборців" було розміщено інформацію "Виборець може змінити місце голосування" та "Хто має можливість проголосувати на виборах Президента України".

8 лютого 2019 року начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Подільської міської ради Наталія Перішкова на місцевому телебаченні інформувала виборців про порядок тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси. Також на веб сайті Подільської міської ради відділом ведення було розміщено інформацію для виборців, які вперше приймуть участь у виборах.

21 лютого 2019 року з метою інформування населення про порядок уточнення персональних даних виборця, включення до Державного реєстру виборців, тимчасової зміни місця голосування відділом ведення Державного реєстру виборців Кодимської районної державної адміністрації на офіційному веб-сайті вказаної адміністрації було розміщено відповідну інформацію, а також в районній газеті "Вісті Кодимщини" (№ 5 (10744) від 2 лютого 2019 року) було опубліковано статтю "Виборчий процес взяв старт".

Новини органів Державного реєстру виборців Чернігівської області

11.02.2019

17 січня 2019 року начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Прилуцької міської ради Марина Чумак виступила на місцевому телеканалі "Прилуки" на тему: "Шляхи реалізації виборцями свого права голосу під час проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року".

25 січня 2019 року в газеті "Сіверський Край" № 4 від 25 січня 2019 року  було опубліковано інформацію відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Новгород-Сіверської районної державної адміністрації на тему: "Як проголосувати без проблем".

29 січня 2019 року в студії обласного телеканалу "UA: "Чернігів" в програмі "Тема дня" виступив начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Білоокий на тему: "Вибори-2019: як знайти себе у списках виборців та що робити переселенцям, щоб проголосувати?".

30 січня 2019 року відділом ведення Державного реєстру виборців апарату Носівської районної державної адміністрації було проведено семінар-нараду на тему: "Порядок організаційно-правової підготовки і виконання дій відповідно до Календарного плану основних організаційних заходів підготовки та проведення чергових виборів Президента України       31 березня 2019 року". В семінарі взяли участь голова районної державної адміністрації, міські, сільські голови та секретарі місцевих рад, старости старостинських округів, посадові особи органів реєстрації міської та сільських рад. Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату районної державної адміністрації Тетяна Мельник поінформувала присутніх щодо організаційних питань і плану дій відповідно до Календарного плану підготовки та проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року.

30 січня 2019 року відділом ведення Державного реєстру виборців апарату Борзнянської районної державної адміністрації на сайті районної державної адміністрації та в районній газеті "Вісті Борзнянщини" було опубліковано інформацію щодо реалізації права голосу виборця на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року, способів уточнення персональних даних, права громадян на тимчасову зміну місця голосування та інформацію стосовно адреси виборчих дільниць.

31 січня 2019 року в приміщенні Ніжинської районної ради проведено семінар-нараду з  секретарями місцевих рад району, на якому одним з питань розглядалося питання щодо ведення Державного реєстру виборців. Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Ніжинської районної державної адміністрації Ліна Грицан звернула увагу присутніх на необхідності своєчасного подання відомостей періодичного поновлення, а також про терміни подання відомостей у період виборчого процесу чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року. 

Новини органів Державного реєстру виборців Харківської області

05.02.2019

28 січня 2019 року в приміщенні Коломацької районної державної адміністрації відбулася робоча нарада за участі керівництва районної державної адміністрації та районної ради, голів селищних рад, керівників установ та організацій району. На нараді було підсумовано результати роботи в 2018 році. Також, серед іншого, наголошено на необхідність дотримання строків подачі відомостей, повноти та коректності їх заповнення працівниками Коломацького районного сектору Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області та органами реєстрації.

Начальник відділу ведення державного реєстру виборців Ольга Бездітко акцентувала увагу присутніх на ключових етапах календарного плану основних організаційних заходів з підготовки проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року, а також повідомила про можливість тимчасової зміни місця голосування громадянам, які на день голосування перебуватимуть не за місцем своєї реєстрації і роз’яснила порядок звернення з цього питання до відділу ведення Державного реєстру виборців.

Також Ольга Бездітко повідомила, що з метою підвищення активності громадян на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року в сільській та селищній радах розповсюджено оголошення з інформацією про права виборців. На офіційному WEB-сайті районної державної адміністрації ведеться сторінка відділу, яка періодично поновлюється інформацією про роботу відділу. Також присутнім було проведено презентацію ресурсу «Особистий кабінет виборця», який функціонує на офіційному сайті drv.gov.ua.

Новини органів Державного реєстру виборців Хмельницької області

31.01.2019

22 січня 2019 року працівники відділів ведення Державного реєстру виборців апаратів Волочиської, Дунаєвецької, Летичівської, Новоушицької, Полонської, Хмельницької районних державних адміністрацій та відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Хмельницької обласної державної адміністрації взяли участь у святкуванні Дня Соборності України та 100 річчя проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР, яке відбулося на межі Чемеровецького району Хмельницької області та Борщівського району Тернопільської області.

Під час заходу було встановлено новий рекорд України в категорії “Масові заходи”: "Флеш - Моб із максимальною кількістю піднятих національних прапорів жителями Хмельницької і Тернопільської областей в одній локації". Загальна кількість прапорів, зафіксованих представниками Книги рекордів — 2500.

Новини органів Державного реєстру виборців Луганської області

31.01.2019

4 січня 2019 року на обласних радіо "Пульс" і телеканалі "ua:Донбас", у мережах "YouTube" та "facebook" розміщено інформацію для виборців про      чергові вибори Президента України, які відбудуться 31 березня 2019 року, підготовлену начальником відділу ведення Державного реєстру виборців Сєвєродонецької міської ради Оленою Ткачовою.

З метою інформування виборців щодо можливості тимчасової зміни місця голосування поряд із кабінетом Державного реєстру виборців Сєвєродонецької міської ради розташовано іформаційний стенд "До уваги виборців", з переліком виборчих дільниць, адрес та місцезнаходження приміщень для голосування, описом меж виборчих дільниць, зразком заповнення заяв про тимчасову зміну місця голосування.

10 січня 2019 року відбулося засідання міської Координаційної групи із забезпечення сприяння діяльності відділу ведення Державного реєстру  виборців Сєвєродонецької міської ради під головуванням керуючого справами виконавчого комітету Юрія Журби. До складу вказаної групи увійшли представники Сєвєродонецького МВ УДМС України в Луганській області, Луганського та Сєвєродонецького міських відділів Державної реєстрації актів цивільного стану, Управління праці та соціального захисту населення, Територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, Управління охорони здоров’я, міського суду, Сиротинської та Борівської селищних рад, працівники окремих підрозділів міських рад.

Під час засідання було підведено підсумки роботи в 2018 році та обговорено основні етапи підготовчої роботи з виготовлення списків виборців для проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року, особливу увагу приділено порядку організації голосування за місцем перебування, а також можливості голосувати на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року виборцям, які не мають зареєстрованого місця проживання, у зв’язку з чим Управлінню праці та соціального захисту населення було надано доручення додатково перевірити інформацію про виборців, які  зареєстровані за юридичною адресою цього закладу. 

На засіданні Координаційної групи також роздано Календарний план роботи на 2019 рік, у якому враховано, зокрема,  основні організаційні заходи з підготовки та проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року.

Як проголосувати на виборах не за місцем прописки. Роз’яснення керівника Служби розпорядника ДРВ Олександра Стельмаха

17.01.2019

До уваги громадян України, які перебувають на консульському обліку в дипломатичних установах на території Російської Федерації, та інших громадян України, які тимчасово перебувають за кордоном

03.01.2019

Центральна виборча комісія звертає увагу громадян України, які перебувають на консульському обліку в дипломатичних установах України на території Російської Федерації та планують брати участь у голосуванні під час проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року, на відсутність додаткових вимог щодо реалізації їх права голосу. Зазначену категорію громадян України включено до списків виборців, тому вони мають можливість безперешкодно брати участь у голосуванні на відповідних виборчих дільницях, указаних у додатку до постанови Центральної виборчої комісії від 31 грудня 2018 року № 274.

Так, постановою від 31 грудня 2018 року № 274 Центральна виборча комісія на підставі подання Міністерства закордонних справ України від 19 грудня 2018 року, яке містило обґрунтований висновок щодо ризиків та загроз проведенню виборів Президента України на закордонних виборчих дільницях при Посольстві та консульствах України в Російській Федерації та неможливості забезпечення виборчого процесу на території держави-агресора відповідно до принципів та стандартів, визначених Конституцією України та Законом України "Про вибори Президента України", насамперед стосовно гарантування безпеки громадян України, які постійно проживають або тимчасово перебувають на території Російської Федерації, та забезпечення їх виборчих прав, ліквідувавши п’ять виборчих дільниць на території Російської Федерації, віднесла їх межі до закордонних виборчих дільниць, розташованих відповідно на території Посольств України у Грузії, Казахстані та Фінляндії.

Водночас зазначаємо, що громадяни України, які тимчасово перебувають у Російській Федерації та мають паспорт громадянина України, можуть реалізувати своє право голосу за місцем своєї реєстрації в Україні.

Звертаємо увагу інших громадян України, які тимчасово перебувають за кордоном, на необхідність завчасно подбати про включення до списків виборців на виборчих дільницях, на яких вони планують голосувати, та подати заяву про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси згідно з Порядком тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси, затвердженим постановою Комісії від 13 вересня 2012 року № 893

Дізнатися, чи включено виборця до Державного реєстру виборців, та перевірити правильність зазначення в Державному реєстрі виборців його прізвища, імені, по батькові та виборчої адреси можна за допомогою онлайн-сервісу "Особистий кабінет виборця" на веб-сторінці "Державний реєстр виборців" . Для цього потрібно зареєструватися в "Особистому кабінеті виборця" і зробити відповідний запит. Орієнтовно протягом однієї доби виборець отримає відомості щодо своїх даних у Державному реєстрі виборців на електронну адресу, вказану під час реєстрації.

Для зручності виборців та їх поінформованості про порядок включення до списків виборців за кордоном розроблено памʼятку-алгоритм дій виборця
З детальнішою інформацією можна ознайомитися на сайті Центральної виборчої комісії.

Новини органів Державного реєстру виборців Івано-Франківської області

13.12.2018

20 та 26 листопада 2018 року в приміщеннях Калуської та Коломийської районних державних адміністрацій Івано-Франківської області Міжнародною фундацією виборчих систем в Україні (IFES) проведено навчання членів територіальних виборчих комісій щодо підготовки та проведення перших виборів депутатів сільських, селищних рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних голів.

З метою забезпечення плідної співпраці між відділами ведення Державного реєстру виборців та територіальними виборчими комісіями під час проведення місцевих виборів у навчанні також брали участь начальники відділів ведення Державного реєстру виборців тих відділів, повноваження яких поширюються на територію, де мають відбутися місцеві вибори 23 грудня 2018 року. Під час заходу було обговорено, зокрема, порядок співпраці відділів ведення Державного реєстру виборців з виборчими комісіями, виготовлення та передачі дільничним виборчим комісіям списків виборців запрошень виборцям для участі у голосуванні, а також порядок надання Центральній виборчій комісії інформації щодо підготовки та проведення місцевих виборів відповідно до постанови Центральної виборчої комісії від 9 вересня 2015 року № 239.