Як змінити місце голосування?

23.05.2019

Якщо ви громадянин України та перебуватимете 21 липня не за місцем реєстрації, для участі у голосуванні вам необхідно пройти процедуру тимчасової зміни місця голосування. 

Для цього потрібно зробити наступне:

- До 15 липня включно звернутись до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації або місцем фактичного перебування в день виборів (адреси відділів можна знайти тут).

- Пред'явити документ, який підтверджує громадянство України.

- Подати заяву про тимчасову зміну місця голосування. 

Підставою реалізації виборцем свого права голосу на виборах є його включення до списку виборців на виборчій дільниці.

Виборець, включений до списку виборців на звичайній виборчій дільниці, має можливість отримати виборчий бюлетень за умови пред'явлення одного з таких документів: 
- паспорт громадянина України у вигляді паспортної книжечки або у вигляді ID-картки,
- військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби),
- тимчасове посвідчення громадянина України.

У разі, якщо виборцю змінено виборчу дільницю для голосування поза межами одномандатного виборчого округу, до якого він відноситься за своєю виборчою адресою, такому виборцю видається виборчий бюлетень для голосування лише у загальнодержавному виборчому окрузі.

Для отримання виборчого бюлетеня інші документи, крім зазначених вище (довідка про реєстрацію місця проживання; витяг з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання; посвідчення, що підтверджує тимчасову зміну місця голосування виборця), пред’являти не потрібно
 

Відображення інформації щодо тимчасової зміни місця голосування в кабінеті виборця

25.03.2019

Звертаємо увагу виборців-користувачів "Кабінету виборця", що в результатах відповідей на запит щодо наявності в Державному реєстрі виборців додано відображення інформації щодо тимчасової зміни місця голосування виборця. Вказана інформація містить номер та адресу виборчої дільниці, до списку якої буде включено виборця.

До відома керівників органів ведення Державного реєстру виборців!

22.03.2019

У зв’язку із різким збільшенням кількості звернень виборців до відділів ведення Реєстру через наближення кінцевого строку (до 25 березня 2019 року включно) подачі виборцями заяв про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси ЗАСТЕРЕЖУЄМО про неприпустимість відмови у прийнятті таких заяв до розгляду через неподання виборцем копії паспорта громадянина України або тимчасового посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України).
Водночас наголошуємо на необхідності ВСЕБІЧНОГО СПРИЯННЯ кожному виборцю у реалізації ним права голосу шляхом тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року.

Подай заяву про зміну місця голосування

11.03.2019

Новини органів Державного реєстру виборців Чернігівської області

11.03.2019

7 лютого 2019 року начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців (далі – Реєстр) апарату Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Білоокий  провів тренінг з питань виборчого права для працівників Регіонального центру та Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Під час заходу обговорили можливість і процедуру перевірки включення виборців до Реєстру, порядок зміни виборцем місця голосування без зміни виборчої адреси та порядок голосування на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року. 

8 лютого 2019 року начальник відділу адміністрування виступив на телеканалі "Новий Чернігів" на тему: "Вибори Президента України: як потрапити до Державного реєстру виборців або як перевірити себе у списках".

8 лютого 2019 року начальник відділу ведення Реєстру апарату Прилуцької районної державної адміністрації Володимир Бобошко взяв участь у семінарі з сільськими та селищними головами. В ході семінару було розглянуто організаційні питання щодо взаємодії відділу ведення Реєстру з органами реєстрації під час виборчого процесу, права громадян на тимчасову зміну голосування, а також терміни підготовки і виготовлення списків виборців та іменних запрошень на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року.

11 лютого 2019 року начальник відділу ведення Реєстру Прилуцької міської ради Марина Чумак виступила на нараді із заступниками міського голови, керівниками управлінь, відділів міської ради, комунальних підприємств, головами комітетів самоорганізації населення міста на тему: "Шляхи реалізації виборцем права голосу на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року".

12 лютого 2019 року начальник відділу адміністрування Реєстру апарату Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Білоокий взяв участь у прес-конференції громадянської мережі "ОПОРА" на тему: "Підсумки першого місяця президентської гонки на Чернігівщині".
13 лютого 2019 року в приміщенні Менської міської ради проведено нараду щодо підготовки до чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року. В нараді взяли участь заступник міського голови, секретар міської ради, працівники місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги та начальник відділу ведення Реєстру апарату Менської районної державної адміністрації Володимир Соломко. В ході наради було розглянуто основні організаційні заходи з підготовки та проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року, а також порядок тимчасової зміни місця голосування виборцям без зміни їх виборчої адреси, які на день голосування перебуватимуть не за місцем своєї реєстрації.

16 лютого 2019 року в районній газеті "Голос Присеймів’я" було опубліковано інформацію відділу ведення Реєстру апарату Бахмацької районної державної адміністрації щодо можливості перевірки виборцем включення до Реєстру за допомогою програмного ресурсу "Особистий кабінет виборця", права громадян на тимчасову зміну місця голосування.

5 березня 2019 року начальник відділу адміністрування Реєстру апарату Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Білоокий взяв участь у засіданні "круглого столу" в прес-центрі "Чиста політика" на тему: "Як голосуватимуть на спеціальних виборчих дільницях", в ході якого поінформував присутніх про основні етапи підготовки та складання виборчих списків на спеціальних виборчих дільницях.

Новини органів Державного реєстру виборців Одеської області

27.02.2019

5 лютого 2019 року начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Одеської обласної державної адміністрації Федотова В.Г. за запрошенням радіостанції "UA: Українське радіо. Одеса" у  програмі "Детально про…" надала слухачам роз’яснення щодо порядоку тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси виборця, а також про те, як виборцю перевірити інформацію стосовно свого включення до Державного реєстру виборців.
1 та 6 лютого 2019 року відділом ведення Державного реєстру виборців Любашівської районної державної адміністрації на веб-сторінці Любашівської районної державної адміністрації  у розділі "Державний реєстр виборців" було розміщено інформацію "Виборець може змінити місце голосування" та "Хто має можливість проголосувати на виборах Президента України".

8 лютого 2019 року начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Подільської міської ради Наталія Перішкова на місцевому телебаченні інформувала виборців про порядок тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси. Також на веб сайті Подільської міської ради відділом ведення було розміщено інформацію для виборців, які вперше приймуть участь у виборах.

21 лютого 2019 року з метою інформування населення про порядок уточнення персональних даних виборця, включення до Державного реєстру виборців, тимчасової зміни місця голосування відділом ведення Державного реєстру виборців Кодимської районної державної адміністрації на офіційному веб-сайті вказаної адміністрації було розміщено відповідну інформацію, а також в районній газеті "Вісті Кодимщини" (№ 5 (10744) від 2 лютого 2019 року) було опубліковано статтю "Виборчий процес взяв старт".

Новини органів Державного реєстру виборців Чернігівської області

11.02.2019

17 січня 2019 року начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Прилуцької міської ради Марина Чумак виступила на місцевому телеканалі "Прилуки" на тему: "Шляхи реалізації виборцями свого права голосу під час проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року".

25 січня 2019 року в газеті "Сіверський Край" № 4 від 25 січня 2019 року  було опубліковано інформацію відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Новгород-Сіверської районної державної адміністрації на тему: "Як проголосувати без проблем".

29 січня 2019 року в студії обласного телеканалу "UA: "Чернігів" в програмі "Тема дня" виступив начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Білоокий на тему: "Вибори-2019: як знайти себе у списках виборців та що робити переселенцям, щоб проголосувати?".

30 січня 2019 року відділом ведення Державного реєстру виборців апарату Носівської районної державної адміністрації було проведено семінар-нараду на тему: "Порядок організаційно-правової підготовки і виконання дій відповідно до Календарного плану основних організаційних заходів підготовки та проведення чергових виборів Президента України       31 березня 2019 року". В семінарі взяли участь голова районної державної адміністрації, міські, сільські голови та секретарі місцевих рад, старости старостинських округів, посадові особи органів реєстрації міської та сільських рад. Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату районної державної адміністрації Тетяна Мельник поінформувала присутніх щодо організаційних питань і плану дій відповідно до Календарного плану підготовки та проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року.

30 січня 2019 року відділом ведення Державного реєстру виборців апарату Борзнянської районної державної адміністрації на сайті районної державної адміністрації та в районній газеті "Вісті Борзнянщини" було опубліковано інформацію щодо реалізації права голосу виборця на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року, способів уточнення персональних даних, права громадян на тимчасову зміну місця голосування та інформацію стосовно адреси виборчих дільниць.

31 січня 2019 року в приміщенні Ніжинської районної ради проведено семінар-нараду з  секретарями місцевих рад району, на якому одним з питань розглядалося питання щодо ведення Державного реєстру виборців. Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Ніжинської районної державної адміністрації Ліна Грицан звернула увагу присутніх на необхідності своєчасного подання відомостей періодичного поновлення, а також про терміни подання відомостей у період виборчого процесу чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року. 

Новини органів Державного реєстру виборців Харківської області

05.02.2019

28 січня 2019 року в приміщенні Коломацької районної державної адміністрації відбулася робоча нарада за участі керівництва районної державної адміністрації та районної ради, голів селищних рад, керівників установ та організацій району. На нараді було підсумовано результати роботи в 2018 році. Також, серед іншого, наголошено на необхідність дотримання строків подачі відомостей, повноти та коректності їх заповнення працівниками Коломацького районного сектору Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області та органами реєстрації.

Начальник відділу ведення державного реєстру виборців Ольга Бездітко акцентувала увагу присутніх на ключових етапах календарного плану основних організаційних заходів з підготовки проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року, а також повідомила про можливість тимчасової зміни місця голосування громадянам, які на день голосування перебуватимуть не за місцем своєї реєстрації і роз’яснила порядок звернення з цього питання до відділу ведення Державного реєстру виборців.

Також Ольга Бездітко повідомила, що з метою підвищення активності громадян на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року в сільській та селищній радах розповсюджено оголошення з інформацією про права виборців. На офіційному WEB-сайті районної державної адміністрації ведеться сторінка відділу, яка періодично поновлюється інформацією про роботу відділу. Також присутнім було проведено презентацію ресурсу «Особистий кабінет виборця», який функціонує на офіційному сайті drv.gov.ua.

Новини органів Державного реєстру виборців Хмельницької області

31.01.2019

22 січня 2019 року працівники відділів ведення Державного реєстру виборців апаратів Волочиської, Дунаєвецької, Летичівської, Новоушицької, Полонської, Хмельницької районних державних адміністрацій та відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Хмельницької обласної державної адміністрації взяли участь у святкуванні Дня Соборності України та 100 річчя проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР, яке відбулося на межі Чемеровецького району Хмельницької області та Борщівського району Тернопільської області.

Під час заходу було встановлено новий рекорд України в категорії “Масові заходи”: "Флеш - Моб із максимальною кількістю піднятих національних прапорів жителями Хмельницької і Тернопільської областей в одній локації". Загальна кількість прапорів, зафіксованих представниками Книги рекордів — 2500.

Новини органів Державного реєстру виборців Луганської області

31.01.2019

4 січня 2019 року на обласних радіо "Пульс" і телеканалі "ua:Донбас", у мережах "YouTube" та "facebook" розміщено інформацію для виборців про      чергові вибори Президента України, які відбудуться 31 березня 2019 року, підготовлену начальником відділу ведення Державного реєстру виборців Сєвєродонецької міської ради Оленою Ткачовою.

З метою інформування виборців щодо можливості тимчасової зміни місця голосування поряд із кабінетом Державного реєстру виборців Сєвєродонецької міської ради розташовано іформаційний стенд "До уваги виборців", з переліком виборчих дільниць, адрес та місцезнаходження приміщень для голосування, описом меж виборчих дільниць, зразком заповнення заяв про тимчасову зміну місця голосування.

10 січня 2019 року відбулося засідання міської Координаційної групи із забезпечення сприяння діяльності відділу ведення Державного реєстру  виборців Сєвєродонецької міської ради під головуванням керуючого справами виконавчого комітету Юрія Журби. До складу вказаної групи увійшли представники Сєвєродонецького МВ УДМС України в Луганській області, Луганського та Сєвєродонецького міських відділів Державної реєстрації актів цивільного стану, Управління праці та соціального захисту населення, Територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, Управління охорони здоров’я, міського суду, Сиротинської та Борівської селищних рад, працівники окремих підрозділів міських рад.

Під час засідання було підведено підсумки роботи в 2018 році та обговорено основні етапи підготовчої роботи з виготовлення списків виборців для проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року, особливу увагу приділено порядку організації голосування за місцем перебування, а також можливості голосувати на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року виборцям, які не мають зареєстрованого місця проживання, у зв’язку з чим Управлінню праці та соціального захисту населення було надано доручення додатково перевірити інформацію про виборців, які  зареєстровані за юридичною адресою цього закладу. 

На засіданні Координаційної групи також роздано Календарний план роботи на 2019 рік, у якому враховано, зокрема,  основні організаційні заходи з підготовки та проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року.