Відповідальність за порушення

Державний Реєстр Виборців (ДРВ)

– це автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для зберігання, обробки даних, які містять передбачені Законом України “Про Державний реєстр виборців” відомості. Система створена для забезпечення державного обліку громадян України, які мають право голосу відповідно.

За втручання третіх осіб у роботу Реєстру, задля заволодіння інформацією та подальшого незаконного розповсюдження чи використання, настає кримінальна, адміністративна та інша юридична відповідальність.

Перелік можливих порушень:

- зловживання доступом або за несанкціонований доступ до Реєстру;

- порушення передбачених цим та іншими законами правил захисту персональних даних та програмного забезпечення Реєстру;

- за неправомірне використання та поширення персональних даних Реєстру;

- інші порушення вимог цього Закону щодо порядку ведення Реєстру.

Санкції передбачені Кримінальноим кодексом України:

- (1) позбавлення волі на строк від двох до чотирьох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років (ч.1 ст. 158); позбавлення волі на строк від семи до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років (ч.2 ст.158).

- (2) штраф від шестисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років або без такого (ч.1 ст. 361); позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років (ч.2 ст. 361).

- (3) караються штрафом від двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до двох років (ч.1 ст. 361-2), позбавленням волі на строк від двох до п'яти років (ч.2 ст. 361-2).

- (4) штрафом від двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років (ч.1 ст.362), позбавленням волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на той самий строк (ч.2 ст. 362), позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років, (ч.3 ст.362).

Кримінальна відповідальність настає за:

  1. Надання неправдивих відомостеи? до органу ведення ДРВ або інше несанкціоноване втручання в роботу ДРВ карається відповідно до статті 158 КК України.
  2. Несанкціоноване втручання в роботу електронно- обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку карається згідно з статтею 361 КК України.
  3. Несанкціоновані збут або розповсюдження інформаціі? з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно- обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такоі? інформаціі? карається відповідно до статті 361-2 КК України.
  4. Несанкціоновані діі? з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такоі? інформаціі?, вчинені особою, яка має право доступу до неі?, караються згідно з статтею 362 КК України

Адміністративна відповідальність настає за:

Порушення порядку ведення Державного реєстру виборців, порядку подання відомостеи? про виборців до органів Державного реєстру виборців, виборчих комісіи?, порядку складання та подання списків виборців, списків громадян Украі?ни, які мають право брати участь у референдумі, та використання таких списків