Новини органів Державного реєстру виборців Київської області

[ Друк ]
15 - 17 серпня 2017 року у Центрі управління навчанням учасників виборчих процесів при Центральній виборчій комісії за методологією BRIDGE (Building Resources in Democracy, Governance and Elections) пройшов тренінг на тему: "Виборчі системи". Основною метою заходу було підвищення обізнаності учасників щодо різних видів виборчих систем та їх характерних ознак.

У тренінгу взяли участь працівники Секретаріату ЦВК, Державного реєстру виборців, представники громадських організацій та політичних партій, помічники народних депутатів України та викладачі вищих навчальних закладів з правових дисциплін. Представниками Державного реєстру виборців від Київської області були начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Київської обласної державної адміністрації Антоненко Д.Г. та начальник відділу ведення Державного реєстру виборців виконавчого комітету Обухівської міської ради Білека М.П.

Під час заходу учасники ознайомились з плюральними/мажоритарними, пропорційними, змішаними та іншими виборчими системами. Тренери представили принципи, за допомогою яких необхідно оцінювати ефективність виборчої системи. Також учасників було поінформовано про існуючі законодавчі ініціативи щодо зміни виборчої системи, подані народними депутатами України. Розглянуто питання забезпечення представництва жінок у парламенті в контексті різних виборчих систем.
Під час практичної частини учасники тренінгу активно долучилися до обговорення основних переваг та недоліків кожної виборчої системи, намагаючись знайти оптимальний варіант електоральних правил для України.

Тренінг був організований Міжнародною фундацією виборчих систем за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку, Міністерства міжнародних справ Канади та Посольства Великої Британії в Україні.
[ Закрити вікно ]