Відповідь на повідомлення, розміщене на офіційному сайті Служби безпеки України про затримання осіб, які намагалися збути Державний реєстр виборців

[ Друк ]
29 листопада 2011 року на офіційному сайті Служби безпеки України розміщено повідомлення, що «28 листопада ц.р. працівниками СБУ в ході спецоперації було затримано представників однієї із консалтингових компаній столиці України, які намагалися збути Держаний реєстр виборців загальнодержавного обсягу».

У зв’язку з цим Центральна виборча комісія відзначає, що станом на 30 листопада 2011 року до ЦВК не надходило жодного офіційного звернення Служби безпеки України щодо перевірки та з’ясування належності вилучених носіїв інформації до бази даних Державного реєстру виборців.

Центральна виборча комісія наголошує, що база даних Державного реєстру виборців є захищеною на найвищому рівні, у тому числі з урахуванням світових стандартів безпеки, а комплексна система захисту інформації унеможливлює несанкціоноване втручання чи копіювання будь-якої частини даних.

Центральна виборча комісія звертає увагу на те, що Комісією у взаємодії з Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України забезпечується захист Державного реєстру виборців відповідно до вимог законодавства, і жодних випадків стороннього втручання в функціонування Реєстру, включаючи незаконне копіювання бази даних чи її частини, не мало місця.

З огляду на численні відтворення у ЗМІ повідомлення прес-центра СБ України, що по суті вказує на нібито вразливість Державного реєстру виборців, Центральна виборча комісія відзначає, що подібні повідомлення знижують довіру громадян до інформаційних систем, захист яких гарантується державою, та фактично дискредитують роботу відповідних державних органів, і закликає до ретельної перевірки інформації перед її оприлюдненням.
[ Закрити вікно ]